Simulátor závodů

Datum přidání: Oct 18, 2015 12:36:58 PM

Udělal jsem v Excelu simulátor, který zobrazuje doběh závodníků do cíle, takže si můžete otestovat program a použít výsledky libovolného závodu, naimportovat startovní listinu do časomíry a otestovat průběh závodu z pozice časoměřiče. Samozřejmě tento simulátor neumí žádná zrychlení v cílové rovince, ale na otestování funkčnosti by to nemuselo vadit.

Simulátor zobrazuje posledních 20 závodníků, kteří dokončili. To by mělo nahradit druhého časoměřiče, který jen pro kontrolu zapisuje čísla na papír.

Do simulátoru je možné nahrát maximálně 500 záznamů (případně si to upravte). A protože je to Excel s makry, tak budete muset povolit spuštění maker.

Ve videu je import startovní listiny, start závodu a úprava času startu (nechtěl jsem čekat 16 minut, než doběhne první závodník), měření závodu, kontrola a oprava záznamů (je dobré zapisovat čísla závodníků na papír, protože

při doběhu více závodníků se zadá 0 a později se opraví) a zpracování výsledků.

A samozřejmě je to jen o tréningu. Takže trénujte a zase trénujte. Poprvé to možná bude rychlé, ale po několika pokusech by to mělo jít samo.

Vždyť stačí jen zapsat číslo a stisknout Enter. Nebo jen Enter a upravit číslo až bude chvilka času.

Porovnání původních výsledků se simulací vyšlo takto:

83 záznamů stejný čas

11 záznamů +- 1s